Haluk Usta
SERVİS
Servisimiz, DELPHI Klima Yetkili servisi olup her türlü Klima Tamiri, Klima Gazi Degisimi, Her marka yerli ve ithal aracin elektrik arizalarinin itina ile tamiri ve periyodik bakimi yapilmaktadir. Klima Sisteminizin uzun ömürlülügü, klima sistemi bakim tavsiyelerini, seffaf servis hizmeti garantili teknik hizmet ve çevreye duydugumuz saygi ile sizlere hizmet vermekteyiz.

ABS Fren Sistemi

ABS, kullanildigi tasitin kararliligini, manevra ve durma yetenegini artirabilen bir fren sistemidir. Dört-tekerlek ABS, tekerlek kilitlenmesini önleyerek, sürücülere acil frenleme durumlarinda kararlilik ve yön kontrolü saglamaktadir. Ilk kez 1936 yilinda Almanya’da gelistirilen ve patenti alinan ABS, Almanca “antiblockiersystem.” teriminden kisaltilmistir ve Ingilizcesi de benzer anlamdaki Anti-lock Brake System dir. ABS, her tekerlegin yakininda dönme hizini algilayarak tekerleklerin çekis kaybettigi ve kilitlenmek üzere oldugunu algilayan sensörlere sahiptir. 
Servisimizde araciniz için acil önem tasiyan ABS Sistemindeki her türlü sorunlari giderebilirsiniz.

ECU Motor Kontrol Ünitesi
ECU (Motor Kontrol Ünitesi) otomobilin motor bölümünde veya yolcu kabini içinde bir yere monte edilmistir. Boyutlari bir oto teybinden daha küçüktür. Bu küçük cihaz birden fazla microbilgisayar içermekte ve motorun degisen kosullarda en verimli sekilde yönetimini saglamaktadir. Bu microbilgisayarlar, EPROM bir chip içerisinde bulunan bir programi çalistirmaktadir.

ECU, tüm motor yönetimi ve kontröllerden sorumludur, ve motorun çalisma sartlarini sürekli olarak denetler, parametreleri hesaplar ve sürekli olarak degiskenleri ayarlar. Tüm bu ayarlamalar, motorun yükü, devri, çevre degiskenleri (hava sicakligi, hava yogunlugu, motor sicakligi, barometrik basinç vs…) göz önüne alinarak bir saniye içerisinde yüzlerce kez gerçeklesir…Tüm bu ölçümler, basinç, sicaklik, devir, hiz, hava yogunlugu vs…gibi degiskenlerin, milyarda bir sapma ile, motor içinde bulunan yüzlerce sensör tarafindan yapilmasi ile mümkün olmaktadir…
 


Güvenli Alışveriş
Nehir Ajans